fbpx

4 návyky na obnovenie kolagénu, ktoré by ste mali pridať do svojej rannej rutiny

1. mar 2023Blog

4 návyky na obnovenie kolagénu, ktoré by ste mali pridať do svojej rannej rutiny

V starostlivosti o pleť platí, že kľúčová je pravidelnosť a dôslednosť. To znamená, že nemôžete očakávať zázračné výsledky zo dňa na deň, pretože dosiahnutie Vašich cieľov v oblasti žiarivej pleti si vyžaduje trpezlivosť, úsilie a dôslednú rutinu.

Vaše úsilie však nemusí byť vôbec namáhavé. V skutočnosti stačia aj drobné vylepšenia Vášho ranného režimu a výsledkom môže byť obnova kolagénu, vyhladenie jemných vrások a obnovenie pevnej pokožky.

  1. Masáž tváre

Tvárový masážny valec sa bežne používa pri starostlivosti o pokožku a zníženie opuchov na tvári. Použitie takéhoto masážneho valčeka na tvár môže ovplyvniť stav ciev pokožky tváre, pretože mechanická stimulácia môže zlepšiť vaskulárnu funkciu. Japonská štúdia z roku 2018, ktorá skúmala vplyv masáže tvárovým valčekom na stav pokožky ukázala, že pravidelná masáž tváre zvyšuje prietok krvi v tvári a dodáva kožným bunkám potrebné živiny a kyslík, čo zase pomáha s jemnými vráskami a podporuje syntézu kolagénu. Nehovoriac o tom, že jemné hnetenie pokožky môže pomôcť zbaviť sa ranných opuchov .

  1. Vitamín C

Vitamín C je veľmi dôležitý pre produkciu kolagénu, pretože Vaše telo si bez neho nedokáže účinne vyrobiť kolagén. Vitamín C je schopný podporovať produkciu fibroblastov a regulovať syntézu kolagénu. Vitamín C je kľúčovým kofaktorom pri syntéze kolagénu a elastínu, ktorý dodáva Vašej pokožke zdravý a mladistvý vzhľad. Vitamín C stabilizuje kolagén, ktorý už máte, vďaka svojim antioxidačným vlastnostiam, ktoré môžu pomôcť neutralizovať poškodenie voľnými radikálmi, ktoré sú hlavným zdrojom degradácie kolagénu a poškodenia DNA. To znamená, že by ste sa mali postarať o to, že máte dostatok vitamínu C vo Vašej strave. Keďže si naše telo nedokáže vytvoriť vitamín C samo, musíme ho telu dodávať. Odporúčame ORIN Vitamín C 1000 mg  s extraktom zo šípok, ktoré sú známe svojim protizápalovým účinkom a spolu s vitamínom B2, pôsobia neprekonateľne pre udržanie zdravej pokožky.

  1. Kolagén

Ak to s obnovou kolagénu myslíte vážne, mali by ste pravidelne užívať kolagénový doplnok. Výskum ukazuje, že kolagénový doplnok pomáha zvýšiť produkciu vlastného kolagénu vo Vašom tele stimuláciou fibroblastov, tých istých buniek, ktoré vyrábajú kolagén a elastín. Doslova dokážu obnoviť Vašu prirodzenú hladinu kolagénu. Klinický výskum ukázal, že kolagén môže podporovať elasticitu pokožky a vďaka tomu sú jemné vrásky menej výrazné. A dvojito zaslepená, randomizovaná, placebom kontrolovaná klinická štúdia zistila, že úroveň vlhkosti v pokožke účastníkov bola sedemkrát vyššia ako u tých, ktorí neužívali doplnky kolagénu. ORIN VIACOLLAGEN obsahuje organickú síru, ktorá má silné protizápalové účinky a okrem toho až 1000 mg vitamínu C či kyselinu hyalurónovú, ktorej výnimočnosť spočíva v schopnosti viazať na seba veľké množstvo vody, vďaka čomu môže vyplniť priestor medzi kolagénovými vláknami a pleť tak pôsobí vypnuto, sviežo a mladistvo.

  1. Ochrana pred slnkom

Najlepšia ranná rutina v starostlivosti o pleť nie je úplná bez krému na tvár s ochranným faktorom, pričom SPF by nemal byť nižší ako 30. Denný opaľovací krém na tvár zabraňuje tomu, aby slnečné lúče poškodzovali Vašu pokožku. To zabraňuje rozpadu kolagénu vo Vašej pokožke a vzniku vrások. Prípravky na tvár s SPF používajte celoročne, aj keď vonku prší či sneží, pretože sú účinným nástrojom proti predčasnému starnutiu pleti. Slnko totiž môže tiež spôsobiť aj tmavé škvrny a hyperpigmentáciu. Vždy aplikujte opaľovací krém na tvár po hydratačnom kréme a aplikujte ho v dostatočnom množstve, aby ste sa uistili, že získate úplnú ochranu pred slnečným žiarením.

Tieto každodenné drobné návyky môžu pomôcť udržať Vašu pokožku krásnu, pevnú a zdravú.

Autor článku:
Mgr. Marcela Kozejová Palkechová, PhD.

Tím mojkolagen
info@mojkolagen.sk

1