7 dôležitých informácií o kolagéne,  ktoré sa oplatí pri jeho kúpe vedieť

  • Kolagén je najdôležitejšou stavebnou bielkovinou v tele. Tvorí 30% všetkých bielkovín v organizme. Po 40-tke je však veľmi pravdepodobné, že už v tele chýba. Telo ho totiž postupne tvorí stále menej a menej. A tak ho treba dopĺňať a stimulovať telo k zvyšovaniu jeho produkcie.
  • Nie je dôležitý iba pre kĺby a chrupavky, ale aj pokožku, väzy ,šľachy, vlasy, nechty. Strata lesku vlasov a ich krehkosť, lámavé nechty, pigmentové škvrny, vrásky, strie…to všetko súvisí s množstvom kolagénu v tele. Preto ho niektorí užívajú na boľavé kĺby a iní na uchovanie mladosti a krásy.
  • Najlepšie je dopĺňať ho formou nápojov. Existuje síce v krémoch, tabletkách, práškoch, ale odborníci hovoria, že nápoj pripravený rozpustením kolagénového prípravku je najlepšie vstrebateľný. Kolagén teda nejedzte, ale pite
  • Bez C-čka to nemá zmysel. Môžete ho piť, jesť, natierať koľko chcete, ak neprijímate súčasne aj C-vitamín, účinok bude mizivý. Preto sa väčšina doplnkov ponúka buď v kombinácii s C-vitamínom, alebo ho obsahuje už priamo kolagénový výživový doplnok. Nemyslite si, že práve vy máte céčka v tele dosť.
  • Obsah kolagénu v doplnku výživy je veľmi dôležitý. Treba sa pozerať na množstvo kolagénu v dennej dávke. Odporúča sa najmenej 5000mg v dennej dávke. Na trhu je mnoho prípravkov, veľa z nich však neobsahuje ani zďaleka toto množstvo. Niečo napovie aj podozrivo nízka cena.
  • Najkvalitnejší je rybí kolagén. V mnohých výrobkoch, najmä kozmetike, sa občas používa lacnejší hovädzí kolagén. Jeho množstvo môže byť síce pomerne vysoké, ale tento typ kolagénu telo nevie natoľko využiť ako rybí kolagén. Ba niekedy môže aj uškodiť.
  • Vhodne ho skladujte. Kolagén by sa nemal skladovať ani pri veľmi nízkej, ani veľmi vysokej teplote. Optimálna je teplota medzi 10-25 stupňami Celzia. Rôzne kolagény totiž na teplotu reagujú rôzne. Touto by ste mu nemali ublížiť- ale ktovie, ako ho skladovali, kým sa k vám dostal.

 

d

Kategórie

w

Kontakt

info@mojkolagen.sk
+421 917 493 833

V pracovné dni od 8:30 do 16:30

Adresa

Na Štepnici 1379/1
960 01 Zvolen

Prevádzkovateľ eshopu: ORIN Slovakia s.r.o., Na Štepnici 1379/1, 960 01 Zvolen
IČO: 36212504, DIČ: 2020031299, IČDPH: SK2020031299

Pin It on Pinterest