fbpx

Ako skoncovať so zavodneným telom a pocitom ťažkých nôh?

17. aug 2023Blog

Ako skoncovať so zavodneným telom a pocitom ťažkých nôh?

Zavodnenie tela z času na čas potrápi každú z nás a to najmä v období pred menštruáciou alebo počas nej. Hromadenie nadmerného množstva vody v organizme môže byť vyvolané rôznymi zdravotnými problémami, napríklad srdcovými chorobami, obličkovými poruchami či trombózou. Ak netrpíte týmito chorobami, no aj napriek tomu ste počas horúcich letných mesiacov postrehli opuchy nôh a cítite sa ako balón, nezúfajte. Zavodnenie tela počas leta trápi mnoho žien, môžu za to špecifické faktory.

Horúce počasie a nedostatok tekutín

Letné mesiace sú obvykle spojené s vysokými teplotami, ktoré vedú k zvýšenému poteniu. Ak telu nedodávame dostatok tekutín, dochádza k dehydratácií. Telo na to reaguje tak, že začne zadržiavať vodu, čo môže viesť k opuchom. Na jeden kilogram telesnej hmotnosti by sme mali denne prijať aspoň 30-40 ml vody. Preto nepodceňujte pitný režim. Najlepším nápojom v boji proti zadržiavaniu vody v tele je práve čistá  neperlivá voda bez pridaných sladidiel.

Zmenená strava a nezdravé návyky

S letom sú spojené grilovačky, pikniky, festivaly, langoše na kúpalisku a nezdravá strava.  Zvykneme si dopriať viac ako obvykle a nedávame pozor na to, čo zjeme. Jedlá s vysokým obsahom soli zapríčiňujú zadržiavanie vody v tele.  Svetová zdravotnícka organizácia odporúča dospelému človeku denne prijať 5 gramov soli. Toto číslo je však častokrát mnohonásobne väčšie. Okrem soli by ste si mali dávať pozor na dostatok draslíka, horčíka a vitamínu B6. Ak ich vo vašej  strave neprijmete dostatok, je potrebné ich doplniť.  Náš ORIN Horčík obsahuje okrem organickej formy horčíka aj vitamín B2 a B6.

Sedavé zamestnanie a nedostatok pohybu

Sedavé zamestnanie a nedostatok pohybu sú jedny z hlavných dôvodov zavodnenia organizmu a to najmä nôh. Počas horúcich letných dní často uprednostňujeme sedavý spôsob trávenia času, či už pri bazéne, v kaviarni alebo doma na terase. Nedostatok fyzickej aktivity môže viesť k zastaveniu alebo spomaleniu cirkulácie krvi, čo môže spôsobiť hromadenie tekutín v dolných končatinách. Ak nie ste zrovna vášnivá športovkyňa, tak zaraďte medzi vaše letné aktivity aspoň polhodinovú prechádzku denne.

Nadmerné pitie alkoholu

Poznáte to, smäd  počas leta často hasíme práve alkoholickými drinkami, pivom či vínom. Grilovačka tu, rodinná oslava tam, festival, jarmok a ani sa nenazdáme, pripíšeme si  množstvo kalórií. Navyše nemyslíme na to, že alkohol má diuretické účinky, čo znamená, že zvyšuje produkciu moču a teda aj stratu tekutín z tela.  To môže viesť k dehydratácii a následne k zadržiavaniu vody v tele.

Ako zavodneniu tela predchádzať?

Najlepším spôsobom, ako predchádzať zavodneniu tela počas letných mesiacov, ale aj mimo nich, je dodržiavať zdravý životný štýl, zapojiť pomedzi všetky sedavé aktivity pohyb a piť dostatok tekutín.

K odvodneniu organizmu vám tiež dopomôže Aqualoss+, chutný ríbezľový nápoj, ktorý sa skladá z extraktu z Ibišteka sýrskeho, listov Petržlenu záhradného a plodov Opuncie figovej. Tieto zložky pôsobia ako silné diuretiká a zbavujú telo prebytočnej vody. Klinická štúdia ukázala, že užívanie extraktu  Opuncie figovej v priebehu deviatich dní znížilo u testovaných žien pocit opuchu a ťažkých nôh o 67%.  V tomto účinnom odvodňovači nájdete tiež Akáciovú vlákninu, rozpustnú v celej dĺžke čreva. Účinkuje 24-48 hodín, čo vaše črevá určite ocenia po všetkých prehreškoch leta.

Navyše sme si pre všetky naše čitateľky pripravili na Aqualoss+
zľavu 10%  s kódom: AQUA10.

Autor článku:
Mgr. Veronika
Sásiková
Tím mojkolagen
info@mojkolagen.sk

1