Druhá vlna Covid-19 je tu! Ako ste na tom s Vašou imunitou?

od | okt 29, 2020 | Tipy pre zdravie

Nové opatrenia, ktoré majú zamedziť šíreniu vírusu Covid-19 sú v platnosti už niekoľko dní. Počty nakazených však neustále stúpajú. Menej sa sústredíme na číslo, ktoré ukazuje počty vyliečených. Vynára sa nám však jedna zásadná otázka. Keď je Covid-19 vírusové ochorenie, na ktoré nezaberajú antibiotiká a neexistuje na neho momentálne žiadny liek a ani vakcína, ako sa teda všetci títo ľudia vyliečili? Odpoveď je jednoduchá!

Majú silnú imunitu!

Tým, že ich imunita správne funguje, vedelo si ich telo poradiť aj s takým ochorením ako Covid-19. Koľko z nás vie ako imunita funguje? Najväčším imunitným orgánom je náš tráviaci trakt. Nachádza sa v ňom až 80% imunitných buniek. To v jednoduchosti znamená, že ak Váš tráviaci trakt funguje ako má, tak aj Vaše telo si lepšie poradí s baktériami a vírusmi.

Ako naštartovať imunitu v črevách?

Základom správneho fungovania imunity je dostatok dobrých baktérií v črevách a rýchla regenerácia tkanív. Aby ste dosiahli tento stav, je potrebné prijímať pestrú stravu, s vysokým obsahom vlákniny a vitamínov. Ruku na srdce! Koľkí z Vás sa stravujete správne, nevynechávate jedlo, alebo si ho pripravujete sami a dávate si pozor na to, či sú v ňom obsiahnuté všetky potrebné živiny? V tejto hektickej dobe je to prakticky nemožné.

3 zložky, ktoré pozitívne ovplyvňujú tráviaci trakt.

  1. Vláknina – dokáže podporiť Vašu imunitu a trávenie tým, že podporuje správny pohyb čriev, poskytuje “potravu” pre dobré baktérie a funguje ako metla, pretože zachytáva v sebe škodliviny a pomáha ich dostať z tela von. Na trhu existuje veľa druhov vlákniny, ako si správne vybrať? Dôležité je vybrať si vlákninu, ktorá sa dokáže udržať v celej dĺžke čreva. Väčšina typov vláknin sa udrží iba v prvej tretine tenkého čreva, čím sa oslabuje ich efekt.
  2. Probiotiká – dnes je dokázané, že probiotické baktérie sú efektívni pomocníci, ktorých potrebujeme. Obzvlášť, keď narastajú požiadavky zvyšovať obranyschopnosť organizmu a tým predchádzať vzniku a rozvoju civilizačných ochorení. Klinická štúdia ukázala, že pracujúci ľudia, ktorí užívali probiotiká boli 2,5 krát menej práceneschopní ako tí, ktorí užívali placebo. Je dôležité aby pri výbere rozhodovalo zloženie a nie cena. Spodná hranica dennej dávky by určite nemala podliezť hranicu štyroch miliárd baktérií. Probiotiká sú prospešné pre všetkých, ktorí sú vystavení stresu, chorobe či infekcii a pri dlhodobom užívaní liekov.
  3. Počuli ste už o nukleotidoch a betaglukánoch? Pravdepodobne nie. Nukleotidy sú stavebné časti DNA. Prirodzene sa nachádzajú v materskom mlieku a sú vhodné pre posilnenie črevnej bariéry. Jedným z najväčších problémov s imunitou môže byť to, že črevo sa nedostatočne regeneruje, obsahuje trhliny, cez ktoré sa do nášho organizmu dostávajú škodlivé látky. Nukleotidy pomáhajú tieto trhliny “zaceľovať” a tým zabraňujú prietok škodlivín do tela. Betaglukány sú hnacími motormi imunitných buniek. Na bunkách imunitného systému existujú receptory, ktoré naviažu na bunku betaglukán. Vo chvíli, keď sa s ďalšími zložkami z organizmu spoja, dôjde k aktivácii imunitnej bunky, ktorá ničí všetko telu cudzorodé a nepatričné.

S týmto triom naštartujete Vašu imunitu!

ViaProbio, ViaFiber, ViaImun

ViaFiber – obsahuje akáciovú vlákninu, ktorá sa dokáže udržať v celej dĺžke čreva, postupne sa uvoľňuje 24 – 48 hodín, L-glutamín, vitamíny a minerály. Toto všetko do seba dostanete v nápoji v limetkovej príchuti.

ViaProbio – obsahuje až 10 probiotických kmeňov a 10 miliárd živých probiotických kultúr v dennej dávke.

ViaImun – ako jediný výrobok na Slovensku obsahuje extrakt z kvasníc s nukleotidmi a betaglukány. To všetko zabalené vo vegánskych kapsuliach bez farbív.

Tento balíček je určený pre všetkých, ktorí chcú naštartovať svoju imunitu a byť tak pripravený odolávať v zime vírusovým ochoreniam. Je vhodný pre deti od 3 rokov, pre seniorov, pre pracujúcich ľudí, pre ľudí, ktorých ohrozuje stres.

Mgr. Lívia Junásová

Mgr. Lívia Junásová

Tím MôjKolagén - Zákaznícka podpora