Pozrite sa, k akej zmene nás donútili hrozivé štatistiky

od | sep 16, 2019 | O kolagéne

Pravdepodobne budete súhlasiť, ak povieme, že žijeme vo svete samých plastov. Za posledných 50 rokov sa dokonca výroba plastov tak zrýchlila, že keď si to zrátame, každý deň sa vyprodukuje viac ako 300 miliónov ton plastu. Nie je to podľa Vás až príliš veľa?

Viete ako dlho sa plast rozkladá?

Možno ste to netušili, ale plastový odpad sa rozloží po viac ako 10- 20 rokoch, jednorázový pohár z polystyrénu až po 50 rokov, jednorázová PET fľaša dokonca až po 450 rokoch. Problémom je, že ani polovica plastového odpadu z recyklovaného koša nie je recyklovaná.

Pýtate sa prečo?

Vedeli ste, kde sa zhromažďuje až 90% plastového odpadu? Je to v Nemecku. Bohužiaľ len 43% plastov z recyklovaného koša sa recykluje a opäť používa. Pýtate sa prečo? Je to spôsobené zlyhaním recyklačných zariadení. Jogurtové poháriky s hliníkovými viečkami, vrecká na bielizeň s označením nerozpustným vo vode či kapsuly na kávu s vlhkým obsahom preto skončia v spaľovni. Preto je veľmi dôležité triedenie odpadu- sušenie, odskrutkovanie krytu, rozdelenie materiálov.

My sme sa rozhodli pre zmenu!

Keďže posledné štatistiky ohľadom plastov nás skutočne šokovali (v negatívnom slova zmysle), rozhodli sme sa pre zmenu. Niektoré z našich produktov si už môžete zakúpiť v biodegradovateľných- pre našu prírodu bezpečných materiáloch. Postupne by sme chceli naše produkty baliť len do tohto typu obalov.

Momentálne si v biodegradovateľných obaloch môžete zakúpiť tieto produkty:

  1. VIACOLLAGEN & hyaluronic acid v príchuti višňa- kozmetický kolagén, ktorý je vylepšený o novú anti- aging receptúru

2. VIAELASTIC extra NEW v príchuti červeného grepu- extra silná kĺbová výživa

Chceš kvalitnú kĺbovú výživu v eko balení?

Chceš kolagénovú kúru v eko balení?

Mgr. Lívia Junásová

Mgr. Lívia Junásová

Tím MôjKolagén - Zákaznícka podpora