Robíte túto hlúpu chybu, keď cvičíte?

od | sep 21, 2018 | Tipy pre zdravie

Kto z nás ešte nepočul tú známu vetu: „Športom k trvalej invalidite?“ Ak sa radi hýbete, športových aktivít sa asi nebudete chcieť vzdať, čo je aj správne. Predsa každý vie, že pohyb je zdraviu prospešný. Pôsobí proti obezite, osteoporóze i srdcovo-cievnym ochoreniam. Každá minca má však dve strany.

Preto by ste mali vedieť

Že pri fyzickej záťaži (cvičenie, práca v stoji…) dávame zvyčajne najviac zabrať váhonosným kĺbom- kĺby členkov, kolien, bedrové kĺby, chrbtica. Ak je o tieto kĺby nesprávne postarané, môžete mať veľký problém, čo sa prejaví bolesťami, poškodenou chrupavkou či nedostatkom maziva.

Aký kĺb je pri pravidelnom pohybe najčastejšie ohrozený?

Je to koleno. Najzložitejší kĺb na dolnej končatine. Tento kĺb je výrazne pohyblivý a vyznačuje sa aj výraznými stabilizačnými štruktúrami. Čím je kĺb zložitejší, tým väčšie je aj riziko jeho poškodenia. Len si predstavte koľkokrát počas dňa ho ohýbame- či už pri chôdzi, behu, drepoch, práci v záhrade a ďalších aktivitách.

Bolesti Vás môžu doslova odstaviť

Aj keď to môže znieť vtipne, bolesti kĺbov nie sú len o kĺboch. V skutočnosti sú o tom, že kvôli bolestiam nebudete môcť ďalej športovať, pri každom ďalšom behu môžete cítiť nepríjemný tlak, môžete mať problém zostať fyzicky fit alebo Vám budú bolesti brániť v pohybových aktivitách s Vašimi priateľmi, deťmi či vnúčatami.

Radšej sa vyhnite tejto chybe

Vo všeobecnosti platí, že ak sa chcete vyhnúť včas všetkým problémom či bolestiam, mali by ste dbať na prevenciu. Naše kĺby totiž pri väčšej fyzickej záťaži potrebujú komplexnú starostlivosť. A potrebujú ju aj všetci tí, ktorí prekročili hranicu 25 roku života. Prečo je tomu tak?

Ak viete o tomto, pravdepodobne ste vyhrali

S pribúdajúcim vekom v našom tele klesá aj tvorba kolagénu, ktorý sa nachádza v našich kĺboch, chrupavkách, ale aj vlasoch, nechtoch, atď. Preto je potrebné dopĺňať ho. Obzvlášť vtedy, keď Vaše telo často vystavujete fyzickej záťaži. Potom je potrebné dopĺňať aj ďalšie látky. Prečo by sme mali žiť v bolestiach a obmedzeniach, keď riešenie je také jednoduché? My sme pre Vaše kĺby namiešali všetko to, čo skutočne potrebujú.

O svoje kĺby sa pri športovaní starajú aj tieto krásne Slovenky

[post-views]
Mgr. Lívia Junásová

Mgr. Lívia Junásová

Tím Ave Natura - Zákaznícka podpora

d

Kategórie

w

Kontakt

info@mojkolagen.sk
+421 917 493 833

V pracovné dni od 8:30 do 16:30

Adresa

Na Štepnici 1379/1
960 01 Zvolen

Prevádzkovateľ eshopu: ORIN Slovakia s.r.o., Na Štepnici 1379/1, 960 01 Zvolen
IČO: 36212504, DIČ: 2020031299, IČDPH: SK2020031299